Přehoz na postel – jak si vybrat ten nejlepší a nejstylovější?


Přehozy na postel jsou skvělým způsobem, jak své ložnice oživit a dodat jim nový vzhled. Pokud chcete svůj pokoj nejen útulným, ale i stylovým způsobem ozvláštnit, pak se určitě vyplatí investovat do kvalitního přehozu. Jak ale vybrat ten správný?

Zvažte, jaký styl preferujete

Předtím, než se pustíte do výběru, je důležité si ujasnit, jaký styl obývacího pokoje preferujete. Pokud máte rádi minimalistický design, pak by měl být váš přehoz jednoduchý a elegantní s minimem vzorů. Na druhou stranu, pokud se vám líbí pestrobarevné interiéry, pak můžete s klidem sáhnout po výraznějším a barevnějším přehozu.

Zvažte správnou velikost

Při výběru přehozu je důležité zvážit správnou velikost. Přehoz by měl přesně kopírovat rozměry vaší postele, aby k sobě dokonale ladil. Pokud máte vysokou postel, pak volte delší přehoz, aby zakryl celou postel i s matrací. Pokud máte naopak nižší postel, pak zvolte kratší přehoz, aby nedocházelo k překrývání s podlahou.

Zvažte kvalitu materiálu

Kvalita materiálu je dalším důležitým faktorem při výběru přehozu na postel. Výhodou přehozů je, že se snadno udržují, ale pokud chcete, aby váš přehoz vydržel dlouho, volte kvalitní materiály. Nejčastěji se používají bavlna, flanel nebo polyesterové tkaniny. Každý materiál má své výhody a nevýhody, proto je dobré si předem prohlédnout a osahat různé druhy přehozů, abyste se rozhodli pro ten nejlepší.

Zvažte, jaký vzor preferujete

Vzor je dalším faktorem, který byste měli zvážit při výběru přehozu na postel. Pokud máte v pokoji již mnoho vzorů, pak volte jednobarevný přehoz, aby se pokoj nezdál přeplácaný. Pokud máte v pokoji málo vzorů, pak můžete s klidem sáhnout po přehozu s výrazným vzorem. Vzor by však měl být v souladu s celkovým stylem vaší ložnice.

Vyberte si ten nejlepší a nejstylovější přehoz na postel a udělejte si radost novým vzhledem své ložnice. Pokud si nejste jisti, jaký přehoz zvolit, neváhejte se poradit s odborníky v obchodě s bytovým textilu.

Zdroj: Technodrom.cz